Počet položek: 0 0 CZK

Jak vtipně zabalit dárek

Vymyslet vhodný dárek pro své blízké může být někdy opravdu oříšek. A pak nastává ještě balení. Ano. Můžete koupit dárkovou tašku nebo vzít zbytek dárkového papíru, který máte doma. Mnohem lepší však bude, pokud si na balení dáte opravdu záležet. Takový dárek totiž udělá radost hned dvakrát. Víte, jak vtipně zabalit dárek?

 

Balení dárků pro děti

Pokud balíte dárky pro děti, postačí je zabalit do jednobarevného papíru. Může být klidně bílý, případně přírodní. Případně můžete použít a zrecyklovat i papírové tašky, které se vám doma nahromadily. Úplně jednoduše totiž ůžete na tašce nebo dárku vyvořit zvířátko. Většinou stačí nalepit ouška, čumák nebo očička. A zbytek dokreslíte. A je hotovo. Je jen na vás, co nalepíte a co naopak nakreslíte. Přidat můžete i mašličku. A originální, vtipné a krásné balení je hotové. Nevíte si rady jaké zvíře použít? Vděčná je kočička, medvídek, ale hodí se i sob nebo pejsek. Fantazii se meze nekladou.

 

Vtipné balení lahví

Chcete darovat láhev vína nebo něčeho tvrdšího, ale toužíte po tom, aby dárek vypadal alespoň trochu originálně a vtipně? Není problém. Láhev lze darovat mnoha způsoby. Co třeba zabalit ji jako sladký bonbon? Použít můžete jakýkoliv balicí nebo klidně novinový papír, který na obou koncích převážete stužkou. Pokud chcete, aby rozbalování byla větší zábava a máte dostatek času i nějaké to kutilské nářadí, můžete pro láhev vyrobit klec, ze které se jen tak nedostane. Použijete dvě kulatiny a dlouhé šrouby. Obdarovaný bude muset láhev z klece vyprostit nářadím.

 

Balíme do netradičních materiálů

Vtipně mohou vypadat také dárky, které zabalíte do jiného materiálu než je klasický papír. Zkoušeli jste někdy dárek zabalit do alobalu? Nebo třeba do velké uterky? Dárek do domácnosti zabalený v utěrce vypadá vtipně a ještě darujete dárek navíc. Pokud chcete docílit opravdu vtipně zabaleného dárku, pak můžete využít také starou záclonu, vlnu nebo třeba části staré mapy. Iniciativě se meze nekladou.

 

Vtipně zabalené peníze

Lidé často darují druhým peníze. Může to být proto, že nevědí, čím jiným obdarovat nebo proto, že chtějí přispět na dražší dárek, který sami nemohou obdarovanému pořídit. Nejčastěji se peníze darují v obálce. Existují však i vtipnější způsoby, jak peníze darovat. Co třeba částku rozměnit na kovové mince a darovat zavařovací sklenici plnou mincí? Nebo rovnou kasičku ve tvar prasátka? Peníze můžete darovat také v bonboniéře. Pokud jsou peníze na konkrétní věc nebo zážitek, můžete také vytvořit obraz, kam peníze zakomponujete. Vtipně vypadají také peníze v injekčních stříkačkách.

 

Vtipné nemusí být jen balení dárku

Dárek můžete předat nejrůznějšími způsoby. Obvykle oslavenci podáme ruku a předáme dárek. Pokud však chcem dárek nejen vtipně zabalit, ale také vtipně předat, pak můžete darovat dárek jinak. Co třeba vymyslet bojovku? Schovat dárek v prostoru a obdarovanému dávat obálky s nápovědou, kde se dárek nachází? Možná bude plnit i nějaké úkoly, aby se k dárku dostal. Nebo bude muset vyluštit nějakou šifru. Pod vánoční stromeček můžete dárky pro ostatní popsat například morseovkou. Jméno obdarovaného můžete ukrýt také do tajenky. Nebo kupte pexeso a jednu kartičku dejte na dárek a druhou obdarovanému. Možností je opravdu mnoho a můžete je dokonce kombinovat. Pro děti můžete připravit jednodušší variantu a pro dospělé náročnější. V každém případě se u předávání dárků pobavíte. Tyto nápady lze samozřejmě využít i na oslavě, kde je více oslavenců nebo na rozlučce se svobodou, pokud si nápady trochu upravíte.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace